SUBARU BRZ
Tasarım Teknoloji Güvenlik Performans
 

 

Gözlerinize İnanın.

Arka Rüzgarlık
Arka rüzgarlık SUBARU BRZ'ye sportif bir dokunuş eklerken rüzgarla dostluğunu pekiştiriyor.
Aerodinamik Kaporta
Akıcı hatlarının altındaki gelişmiş tasarımı sayesinde SUBARU BRZ, kaygan zeminde 0,27'lik (*1) bir sürüklenme katsayısı elde eder.
17 inç Alüminyum Alaşımlı Jantlar
Göz alıcılığının yanında aynı zamanda oldukça hafif de olan SUBARU BRZ Premium'lar, yaysız ağırlığı düşürüp sürüş tarzınızı keskinleştiren alüminyum alaşımlı jantlarla donatılmıştır.
Xenon Farlar
SUBARU BRZ'nin nefes kesen tasarımı araçta bulunan Xenon farların berraklığı ile daha da göz kamaştırır.

Hislerinize güvenin.

SUBARU BRZ'nin içine oturduğunuz anda, onu hissedeceksiniz. Her performans tutkunu, aracın içinin ideal sürücü etkileşimi ve kontrolüne odaklı olduğunu anında farkedecek.

Katlanabilir Arka Koltuklar
Sade bir spor arabadan aslında bu kadar kolaylık beklenmez. SUBARU BRZ'nin arka koltukları katlandığında, bir set yarış lastiği veya iki golf çantasını rahatlıkla sığdırabilirsiniz.
Deri Döşeme
Birinci sınıf deri döşeme sportif ön koltuklar viraj alırken pozisyonunuzu muhafaza etmenize yardımcı olur. Ayrıca, aracın ağırlık merkezini daha da aşağı çekmek için oturma pozisyonları alçaltılmıştır.
Spor Hız Göstergesi
Performans tutkunlarını hedefleyerek tasarlanan büyük, merkezi konumlandırılmış, dijital hız göstergesi performanslı sürüş için ihtiyaç duyduğunuz önemli bilgileri verir.
 

 

Özünde Eğlence Var.

Yeni SUBARU BOXER Motoru
SUBARU BRZ, yeni nesil SUBARU BOXER Motoru sayesinde sizi yepyeni hassasiyet ve heyecan zirvelerine taşır. 2.0-litre motor, bu modelde daha alçağa yerleştirildi, daha kompakt tasarlandı ve sürücüye yaklaştırıldı. Bu motor, tepkisellik ve yakıt verimliliğini artıran direk ve port yakıt enjeksiyonu teknolojisi kullanılan türünün ilk motorudur. Bu motor, yeni bir tatmin yöntemi sunan, eşi ve benzeri olmayan bir tasarım harikasıdır.
2.0-litre DOHC SUBARU BOXER
MAKS ÇIKIŞ: 147 kW (200 PS) / 7,000 rpm
MAKS TORK: 205 Nm (20.9 kgfm) / 6,400 – 6,600 rpm
YAKIT TÜKETİMİ (*1):
SUBARU BRZ Premium: 7.1 lit. / 100 km (6AT)
CO2 EMİSYONU (*1):
SUBARU BRZ Premium: 164 g/km (6AT)
Güç Çıkışı
Bu 200 beygir gücündeki motor yüksek devir seviyor. Üst seviyedeki maksimum hızı, düz tork eğrisi ve litre başına 100 beygir gücü ile hangi devirde olursanız olun motorunuzun size ihtiyacınız olan gücü sağlayacağından emin olabilirsiniz. Çevreye daha az zarar verirken daha çok heyecan duyma imkanına artık sahipsiniz.

Tam performansla kullanılmak için tepeden tırnağa tasarlandı.

Düşük Ağırlık Merkezi
SUBARU BRZ'ye verebileceğimiz kadar düşük bir ağırlık merkezi vermeyi bir görev bildik, çünkü bu mümkün olan en heyecan verici yol tutuşu anlamına gelecekti. Düz ve karşılıklı-yatay motor tasarımından tavan hattı ve koltukların konumuna kadar aracın tüm ögeleri yaygın olarak kullanılan tüm araçlar arasında, SUBARU BRZ'ye en düşük ağırlık merkezlerinden birini verir.
Spor Araba Güç Aktarma Sistemi
Simetrik yerleştirilen SUBARU BOXER Motoru mükemmel bir sağlamlık ve çeviklik için krank milini tahrik mili ile tamamen hizalamıştır. Bunun yanında, arkadan çekişli yapılandırma motoru geri çekmemize olanak sağlarken viraj alma tarzınız üzerinde hassas kontrol sağlar. Bu çevik platformu direksiyon girdilerinize anında inanılmaz bir hassaslıkla tepki vermeye ayarlanmış, yeni tasarlanmış çabuk tepki veren direksiyon sistemi ile birleştirdik.

Heyecana hazır olun.

Subaru BRZ'nin eşsizliği virajlarda daha bariz ortaya çıkıyor. Her virajda üstün yol tutuşu ile ilgili tecrübemizi hissedeceksiniz. Tam anlamıyla yeni bir sürüş deneyimi hissine hazırlıklı olun.

Hafif Kaporta
Tasarımın sadeliği ve yoğun yüksek çekme dayanımlı çelik kullanımı ağırlığı düşürürken şasiyi sağlamlaştırmış ve hassaslastırmıştır. Dahası, alüminyum kaput da aracın ağırlığını daha da düşürürken aynı zamanda ağırlık merkezini de aşağıya çeker.
Performanslı Süspansiyon
Tamamen bağımsız bir süspansiyon SUBARU BRZ'nin sunduğu tüm çeviklik ve tepkiselliği açığa vurur. MacPherson tipi ön süspansiyonlar hem maksimum düzeyde sağlamlık verirken hem de SUBARU BOXER Motorunun şaside daha da alçağa yerleştirilmesine olanak tanıyarak doğrudan kontrol hissi uyandırır. Bunun yanında, çift çatallı arka tasarım kontrolden taviz vermeden tümsekleri sünger gibi emer.
Torsen (*2) LSD
SUBARU BRZ Premium ile her virajda benzersiz hassasiyetin tadını çıkarın. Yüksek performanslı WRX STI'daki sınırlı kaymalı diferansiyel ile aynı türde geliştirilmiş Torsen* sınırlı kaymalı diferansiyel bir yandan yüksek hızla viraj alırken yol tutuşunu iyileştirerek yolda kalmanıza yardımcı olur, diğer yandan da bozuk yollarda konfor ve kontrolünüzü arttırır.
 

 

Özgüvene Güvenin.

Halka Şeklinde Güçlendirme Çerçevesi
SUBARU BRZ yoğun kontrol kadar yoğun koruma da sunar. Çerçeve tasarımı tavandan kapılara, kapı direklerinden zemine kadar yolcu kabinini güçlendirir. Bol yüksek çekme dayanımlı çelik kullanımı ile desteklenen bu tasarım, bir çarpışma durumunda darbe enerjisini sürücü ve yolculardan uzak tutar.
SRS* Hava Yastıkları
Yüksek kontrol ve görüş alanı SUBARU BRZ için esastır. Bununla beraber, arzu edilmeyen bir durum meydana geldiği takdirde, sizi darbelerden korumak için ön SRS* hava yastıkları, ön yan ve perde SRS* hava yastıkları araçta standart donanım olarak bulunur. Ayrıca, SUBARU BRZ'de sürücünün bacakları ve ayaklarının korunmasına yardımcı olan diz hava yastığı da standarttır.
Geniş görüş açısı
Sürüşü heyecan veren bir araç aynı zamanda güven de vermelidir. Aracın akıllı iç tasarımı size her açıdan mükemmel görüş alanı vererek çevrenize büyük ölçüde hakim olmanızı sağlar.

Araç Savrulma Kontrolü

Bu gelişmiş elektronik sistem, fren, direksiyon ve sapma sensörleri de dahil bir dizi sensörü, siz SUBARU BRZ'nin sınırlarını zorlarken kontrolü kaybetmemeniz amacıyla izler.

İçerik Güncellenmektedir.