OUTBACK
Tasarım Teknoloji Güvenlik EyeSight
 

 

Sizi Alır Götürür.

Çekici iç tasarımı, sizi gerçek ve rahat bir kabine ulaştırır. Tüm araçtaki depolama alanları günlük maceralarınız için çok yönlülük sunarken, lüks tasarımı ve sizi saran teknolojisi çok fazla konfor ve uygunluk sağlar.

Daha Rahat Arka Koltuklar
Bir önceki modele göre arkada ve önde seyahat eden yolculara daha fazla konfor için yeni Outback'in kabini daha geniştir. Arka koltuklar, uzun sürüşlerde daha rahat etmek için arkaya yatar.
Daha Büyük Sunroof
Yeni daha büyük sunroofla ferahlık hissinin tadını çıkarın.

 

İhtiyaçlarınızı Karşılayan Bir İç Mekan.

Rahatlayın ve tadını çıkarın. Daha ferah, daha zengin malzemeler ve yenilenmiş teknoloji, yeni Outback içinde eğlenecek çok şey olduğu anlamına geliyor.

 

 

Aydınlatılmış Gösterge
Göstergeler üzerindeki mavi ışıklandırma görünürlüğün artmasını sağlar. Ayrıca LCD orta gösterge ekranı göstergeye bağlıdır .Gelen çağrı ve hatta pusula gibi faydalı bilgileri paylaşır. *
USB ve Yardımcı Ses Girişleri
iPod®*1 veya taşınabilir diğer müzik cihazlarınızı, standart AUX ve USB bağlayın ve Outback’in ses sistemi üzerinden istediğiniz müziği dinleyin. Ayrıca iki USB girişiyle*2, bir seferde iki cihazı şarj edebilirsiniz.
Aydınlatma
Mavi aydınlatmalı iç ışıkları Outback’e havalı ve sofistike bir his katıyor. Karanlıkta kolayca bulunmalarını sağlamak için bardak tutucularında ve konsolda da sıcak mavi ışık kullanılıyor.
Orta Konsol
Daha geniş tasarlanan orta konsol kutusu artık daha fazla CD alabilecek ve aynı zamanda bozuk paralar, kart ve kalem için özel tutuculara sahip olacak.

 

Esnek Çözümler

Hayattaki taleplerimiz çok çeşitli olduğundan, Outback’in bu talepleri kolaylıkla karşılayabileceğini bilmek güzel. Düğmeye bastığınız anda elektrikli bagaj kapağı açılır ve yükleyip gitmeyi kolay hale getiren bagaj alanına anında ulaşmanızı sağlar.

 

 

 
Bagaj ve Koltuk Kombinasyonları
Hayatınızdaki daha fazla şey için daha fazla alan bulunuyor. Bagaj kapasitesi, 80 litreye kadar bagaja alan sağlamak için arttırılmıştır ve daha fazla valiz kapasitesi için zemin daha da fazla düzleştirilmiştir. Ayrıca, büyük objeleri ve istenilen kadar yolcuyu taşımak 60/40 katlanabilir arka koltuklar sayesinde koltuk konfigürasyonunu anında değiştirebilirsiniz.

 

Bagaj Özellikleri

Aklınızda ne tür bir macera varsa Outback bunun gerçekleşmesini sağlayabilir. Tavan rayları, aracın üst kısmında size birçok depolama olanağı sunar, kullanışlı yan tarafta bulunan kapı eşiği basamakları size ayakta durmak ve bagajınızı yerleştirmek için sağlam bir alan sağlarken, elektrikli arka kapı yükleme ve boşaltmayı kolaylaştırır.

 

 

Tavan Rayları
Sağlam tavan rayları, ekstra yüklerinizi taşımayı çok kolay hale getirir. Yeni Outback ile işi tamamlamak için birçok yol olduğunu göreceksiniz.*3
Kullanışlı Yan Kapı Basamakları
Aracınızı üzerine kano ya da bisiklet yüklediğinizde ayağınızı sağlam basmanız için, daha fazla kullanışlılık adına Outback’in her iki yanına da kapı eşiğine basamakları yerleştirdik.

 

Güç Veren Sezgisel Teknoloji

Günlük hayatınızı mükemmel hale getirin. Outback’in doğasında olan tasarım ve teknolojisi çok iyi çalışır . 7 inçlik merkezi dokunmatik ekran ve LCD orta gösterge ekranı her şeye kolay erişmesini sağlar. 12 adet Harman/Kardon hoparlörlü yeni üstün kalite ses sitemi ya da altı hoparlörlü standart ses sistemi aracınızdan keyif almanız için sunulmaktadır. Ayrıca, tüm bilgi-eğlence sistemi akıllı telefonlarla uyum halinde olup bağlantı kurmayı kolaylaştırmaktadır.*4

 

Kullanıcı Dostu
Geniş, 7 inç merkez dokunmatik ekranı hem göze hitap ediyor hem de basit ikonları kolayca fark edilebiliyor.
Dokunmatik Ekran
Dokunmatik ekran, aynen akıllı telefonunuzda olduğu gibi müziğinizi seçmek için faydalı bir yol. Akıllı telefonunuzu Bluetooth®*5 ya da USB çıkışına bağlatın ve müziklerinizi dokunmatik ekrandan seçin.

 

Harman/Kardon Ses Sistemi
Harman/Kardon’un en son teknolojisi olan Gren Edge’e sahip olan Outback’in üstün kaliteli ses sisteminde 12 adet Harman/Kardon marka hoparlör ve daha zengin ses deneyimi için geliştirilmiş akustik bulunuyor.
Geri Görüş Kamerası
Ekran aynı zamanda, daha iyi gönürlük için süper geniş görüntü veren geri görüş kamerasını da gösterir. Kameranın pozisyonu sürücü için daha doğal bir görüntü yaratmak için gözden geçirilmiştir

 

Tek bir dokunuşla yaşamızı bir araya getirir

Geliştirilmiş Starlink bilgi-eğlence sistemi, haberler, borsa , hava durumu, uygulamalar, internet radyosu ve yaşamınızı zenginleştiren birçok unsura erişim sağlayarak dijital yaşamınızı bir araya getiriyor. Geliştirilmiş foksiyonelliği, aynen akıllı telefonunuzdan yapabileceğiniz gibi yüksek çözünürlüklü 7 inç ana dokunmatik ekran üzerinde yolunuzu bulmanıza ve zum yapmanıza olanak sağlıyor. Starlink uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin ve keyfini çıkarın. Araçta, akıllı telefonunuzda gördüğünüzü 7 inçlik ana dokunmatik ekrana yansıtan Mirror Link sistemi de mevcuttur. Harman/Kardon marka hoparlörlerle yeni üstün ses sistemiyle birlikte neredeyse sınırsız eğlence yeni Outback ile elinizin altında.

 

 

 
SUBARU STARLINK
SUBARU STARLINK sistemi,dokunmatik ekran, çok fonksiyonlu direksiyondan ya da ses komutları aracılığıyla internet radyosu, uygulamalar ve daha pek çoğuna güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

 

*1 Apple, iPhone ve iPod, Apple inc.’nin tescilli ticari markalarıdır.

*2 Sürücü her zaman güvenli ve dikkatli sürüşten sorumludur. Lütfen araç sürerken cep telefonuyla konuşmaktan kaçının.

*3Tavan raylarına bagaj yüklemek için taşıyıcı taban ve bağlantı elemanının satın alınması gerekir.

*4 Sürücü her zaman güvenli ve dikkatli sürüşten sorumludur. Sürüş esnasında lütfen dokunmatik ekranı kullanmaktan kaçının.

*5 Bluetooth, Bluetooth SIG, Inc. America’nın tescilli markasıdır.

* Navigasyon sisteminde, Türkiye haritası mevcut olmadığı için navigasyon sistemi Türkiye sınırları dahilinde çalışmamaktadır.

 

 

 

 

Simetrik Sürekli Dört Çeker

Kontrol güven sağlar ve dayanıklılık ise yepyeni Outback’te harekete geçen çevikliği oluşturur. Eşsiz şekilde dengelenmiş SUBARU BOXER motor ve Simetrik Sürekli Dört Çekerin bir araya geldiği dayanıklı tasarımı sayesinde, Subaru araçları tekerleklerin ardındaki ilham verici özgüvene sahiptir. Her türlü yolda ve kötü koşullarda daha fazla kontrol sağlamak için bu sistem, her zaman dört tekerleğe birden güç iletir. Düşük yerçekimi merkezi üstün sürüş yaratırken, uzunlamasına yerleştirilmiş ana parçaları sayesinde üstün bir yanal denge ve yol tutuş performansı sunar. Simetrik Sürekli Dört Çeker sisteminin eşsiz avantajları, olağanüstü yol tutuşu sağlar ve size tehlikeden kaçınmak için daha fazla fırsat verir.

Aktif Tork Dağıtımlı SAWD Sistemi*

Lineatronic ile birlikte Aktif Tork Dağıtımlı SAWD sistemi ön ve arka tekerlekler arasındaki tork dağılımını sürekli kontrol ederek çekiş koşullarına, şanzımana ve sürücünün komutlarına göre tepkiler verir.

Geliştirilmiş Süspansiyon
Geliştirilmiş ön arka süspansiyon sistemi hassas direksiyon hakimiyeti ve yumuşak, rahat bir sürüş arasında keyifli bir denge oluşturmak için ayarlanmıştır.
Beşik Tipi Montaj Çerçevesi
Beşik tipi Montaj Sistemi sayesinde Outback’te daha çevik yol tutuş ve daha yumuşak bir sürüşün keyfini çıkaracaksınız. Bu sistem çarpışma anında motorun kabinin altında geri çekilerek ön çökme bölgesinin boyunun uzamasını sağlar.
 

SUBARU BOXER Motor

O kadar az sayıda otomobil size Outback kadar keyifli ve heyecanlı bir sürüş performansı sunabilir ki bunun eşsiz bir şekilde meydana geldiği sizi şaşırtmaz. SUBARU BOXER motorun karşılıklı yatay konfigürasyonunda pistonlar 180 derece aralıklarla yerleştirilmiştir böylece diğer motorlara kıyasla daha alçak ve daha düz bir profil sağlanmıştır. Bu sayede motor ve dolayısıyla da araç daha alçak bir ağırlık merkezi ve daha iyi bir denge performansına sahiptir. Ayrıca pistonların hareketleri birbirleriyle uyumludur ve böylece doğal olarak daha az titreme oluşur.

 
Daha Fazla Denge
Motor daha düz bir profile sahip olduğundan motor bölmesi içerisinde daha alçak bir konuma yerleştirilebiliyor ve bu sayede diğer motor tasarımlarına kıyasla aracın dengede kalmasına ve yanal hareketlere karşı dirençli olmasına daha fazla katkı sağlanıyor.
Uzun Süreli Performans
“V tipi” veya 4 silindirli “sıralı” motorlara kıyasla daha az titremeye neden olan düz tasarıma sahip bu motor, sağlam ve kendinden dengeli bir performans sergilerken dayanıklılığı ve performansı da artırıyor.
2.0-Litre Dohc Turbo Subaru Boxer Dizel
Geliştirilmiş yakıt verimliliğiyle 2.0 litre DOHC TURBO SUBARU DİZEL motor, güçlü ama aynı zamanda verimli bir binek aracı için çekici bir seçenektir. Maksimum üstün 350 Nm değeri, yolda diğer araçları geride bırakırken ya da dik bir yokuşu tırmanırken istediğiniz zaman yumuşak güç için daha düşük 1.600 dev/dak seviyesinde elde edilir. Bu yeni motor Euro6b standardına uyum sağlayacak şekilde daha temiz ve araç içindeki herkesin keyif alması için daha az titreşimle daha sessizdir. Seramik bujiler soğuk havada motorun daha hızlı başlatılmasını sağlar.
MAKS. GÜÇ:
110 kW (150 PS) / 3.600 dev/dak
MAKS. TORK:
350 Nm (35x7 kgfm) / 1.600-2.800 dev/dak
YAKIT TÜKETİMİ*:
6,1 lit./100 km (Lineartronic),
CO2 EMİSYONLARI*:
159 g/km (Lineartronic),
 
 
Lineartronic
SUBARU BOXER motorunuzdan ve Simetrik AWD’nizden en iyi performansı almanız için tasarlanan verimli Lineartronic Sürekli Değişken Şanzıman, motoru yeni Outback’e 100 km’de XX litreyle sınıfının lideri yakıt kullanımını veren ideal güç aralığında tutar. Yeni vites kontrolleri, 2.0D ve 2.5i motorlarında sürüşü rahat, seri ve hassas tutarken 2.0D’de Lineartronik daha seri ve hassas sürüş için daha az mekanik gürültüye neden olan daha yüksek tork kullanır. Vites kontrollerinin, araç ve motor hızına uyum sağlayan yeni vitesli değişken kontrolleri bulunur. Bunlar sürücü ile araç arasında güçlü ve rahat bir bağ oluşturmak üzere hızlanırken sürücünün vites noktalarını hissetmesine izin verir.
 
 
Direksiyondan Kumandalı Vites Kolları*1
Direksiyondan kumandalı vites kolları, parmak uçlarıyla kontrolü sağlayacak ve size sürüş durumunuza en çok uyan Lineartronik seviyesini seçme gücü verecek şekilde direksiyon simidine monte edilmiştir. Bunlar aynı zamanda istenildiği zaman hızlı tepki için benzinli modellerde altı ileri manüel mod ve Dize modellerde yedi ileri manüel mod sağlar. Sonuç: daha keskin ve daha sportif bir sürüş deneyimi.

 

Sizi Durduracak Hiçbir Şey Yok

Yetenekli Outback ile çok az şey size gölge edebilir. Simetrik AWD karda, yağmurda ya da zorlu yollarda olağanüstü bir yol tutuş sağlar ve şimdi Yokuş Aşağı İnişi Kontrollü X-MODE sayesinde dik eğimler ve daha sert arazilerde yol tutuşunda daha da iyidir.

X-MODE* Devrede
Yepyeni X-MODE tek bir tuşa basarak size güvenilir kontrol sunar. Yeni teknoloji X-MODE kötü yollar, kaygan zeminler ve hatta en dik yokuşlarda bile güvenli bir şekilde yol almak için motor, şanzıman, Simetrik AWD, frenler ve diğer bileşenleri kontrol etmektedir. X-MODE devreye alındığında Yokuşı İniş desteğiyle , Outback yokuş aşağı giderken bile aracın sabit bir hızda kalmasına yardımcı olur.
Daha Fazla Yerden Yükseklik
200 mm yerden yüksekliği ile yeni Outback, SUV özelliklerini sakin sürüşü, sportifliği ve sağlam yol tutuşuyla dengeleyerek, en zorlu yolların ve dik yokuşların kolayca üstesinden gelir.

Çalıştırın. Tadını Çıkarın.

Cesur planlar yapın. Yepyeni Outback, gitmek istediğiniz hemen her yere ve sınıfının lideri yakıt tasarrufu oranıyla geliştirilmiş SUBARU BOXER motoru sayesinde artık daha uzağa sizi götürebilir. Güçlü görünüm ve performansa sahip Outback, yolları aşacak ya da kendi yolunu oluşturacak görüntü ve sağlamlığa sahiptir.

 
Geliştirilmiş Aerodinamik
Güçlü görüntü ve zeki aerodinamik özelliklerin birleşimiyle Outback yeni zorlukları karşılamaya çoktan hazır. Yalnızca zorlu yollarla başa çıkmakla kalmaz, Outback aynı zamanda bir önceki modele göre %11 daha iyi yakıt tüketimi sağlayan, daha iyi aerodinamik özellikleri sunar.

 

 

Direksiyon Başına Geçin. Yola Odaklanın.

Sürücünün yolla bağlantısını optimize etmek için çok özen gösterildi. Geliştirilmiş şasi ve direksiyon özellikleriyle Simetrik AWD, her zamandakinden daha yumuşak ve kontrollü olmasının yanında Outback’i daha hassas ve çevik hale getiriyor.

 
Daha Cazip ve Rahat Performans
Yeni Outback ile hemen her koşulda güven içinde sürüş keyfi yaşayın. Geliştirilmiş şasi üstün sürüş kalitesi sağlarken güçlendirilmiş gövde burulma direnci ile geliştirilmiş direksiyon stabilitesi ve sağlamlığı ile daha sessiz ve daha rahat bir sürüş sunar.

Kazadan Kaçınmak İçin Yaratıldı

Subaru olarak, en iyi kazanın hiç gerçekleşmeyen kaza olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, yeni Outback’i hemen hemen tüm hava koşullarında kontrol sağlaması için Simetrik AWD ve daha düşük ağırlık merkeziyle stabiliteyi iyileştiren SUBARU BOXER motorla donattık. Araç Dinamikleri Kontrol Sistemi ve cömertçe boyutlandırılmış frenler de, tehlikeden uzak durmanız gerektiğinde aracı daha çevik hale getiren atletik refleksler kazandırıyor.

Arttırılmış Görüş Alanı
Görüş alanını artırmak ve kör nokta alanını azaltmak için ayarladık. Ayrıca, artırılmış ileri görüş görünürlük elde etmek adına öndeki kör noktayı azaltmak için kapıya monte yan aynalara kelebek camlar ekledik.
Araç Dinamikleri Kontrol Sistemi
Araç Dinamikleri Kontrol sistemi çeşitli sensörler sayesinde aracın sürücünün komutları doğrultusunda hareket edip etmediğini izler ve analiz eder. Eğer bir lastik kayar ya da yüksek hız aracı yolundan çıkarırsa, AWD tork dağılımı, motor gücü ve tüm tekerlerdeki frenler aracı rotasında tutmaya yardımcı olmak için ayarlanmıştır.
Aktif Tork
Viraj alırken Aktif Tork Yönlendirme frenlere uygulanır ve tekerlekerin içine daha az tork dağıtırken tekerleklerin dışına daha fazla tork dağıtır. Keskin bir viraj almaya ve daha kesin yol tutuş sağlamaya yardımcı olur. Araç Dinamikleri Kontrol Sistemiyle birlikte, zarar görmenizi önler ve size rahatlatıcı bir güvenlik hissi verir.

 

Güvenlik Odaklı

Araçtaki herkesin öneminin farkında olan Outback yedi SRS* hava yastığı, yuvarlak şekilli Güçlendirme Çerçeveleri ve hatta kabin koruma sistemi gibi yüksek kaliteli güvenlik sistemleriyle sizi ve yolcularınızı korumak için elinden geleni yapar. Hayatta riskler olabilir; fakat Outback’te en çok değer verdiğiniz şeyin korunması için büyük çaba sarf ediyoruz.

 

Koruma İlk Sırada

Outback’i tasarlarken yolcuların, sürücülerin ve yayaların korunmasını göz önünde bulundurduk çünkü sürüş keyfi emniyet duygusu ve huzur ile başlar. Araçlarımızın bunu yansıtmasını sağlarız. Hatta araçlarımızı özel enerji emici ve destek yapılarıyla donattık ve böylece kaza anında yayaların da korunmasını sağlamış olduk.

 
5 Yıldız Euro NCAP Derecesi
Yeni Outback, en son Euro NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı) güvenlik performans testinden en yüksek not olan beş yıldız aldı.
Halka Şeklindeki Güçlendirme Çerçeveleri
Halka şeklindeki Güçlendirme Çerçeveleri yolcu kabinini tavandan kapılara, direklere ve zemine kadar güçlendirir. Bu tasarım sayesinde çarpışma sonucunda açığa çıkan darbe şiddeti yolculardan uzağa yönlendirilir. Şasinin güçlenmesi ve yükseltilmesine yararken daha fazla ve geliştirilmiş koruma sağlar.

 

Kabin Koruma Sistemi
Güvenliğiniz söz konusu olduğunda tüm Subaru modelleri genel uygulamaların ve standartların çok ötesine geçer. Önden çarpışma durumunda Outback’in SUBARU BOXER motoru ve şanzıman kutusu güvenliğinizi sağlamak üzere kabin bölümünden ayrılacak şekilde tasarlanmıştır.
Koltuklar, Emniyet Kemerleri ve SRS* Hava Yastıkları
Outback’te standart olarak SRS* ön hava yastıkları, ön-yan SRS* hava yastıkları, perde SRS* hava yastıkları ve diz SRS* hava yastıkları bulunur. Yüksekliği ayarlanabilen ön gerdiriciler yolcuları sağlam bir şekilde tutar ve yük sınırlayıcılar göğse gelebilecek darbeleri hafifletir.

Subaru’nun Dünya Lideri Sürücü Yardım Teknolojisi

Subaru’da TAM KAPSAMLI GÜVENLİK felsefesine ve bu anlayışın önemli bir kısmının çarpışma öncesi güvenlik olduğuna inanarak kazaların asla gerçekleşmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu nedenle, Subaru’nun son teknoloji sürüş destek sistemi olan EyeSight’ı*1 yarattık. Önünüzdeki yol için ikinci bir çift göz gibi olan EyeSight, neredeyse insan gözü kadar etkin olan mükemmel görüntü tanımlama ile üç boyutlu renkli görüntüler yakalayan iki stereo kamera kullanır. İki kameradan alınan görüntüleri şekil, hız ve uzaklığı kesin bir şekilde belirlemek için kullanan EyeSight yalnızca araçları değil, aynı zamanda motorsiklet, bisiklet ve yayaları da algılar*2. Potansiyel bir tehlike algıladığında sürücüyü uyarır ve kazanın meydana gelmesini önlemeye yardımcı olmak için gerekirse fren de uygular. Bunun gibi geliştirilmiş güvenlik performansıyla EyeSight, sürücü üzerindeki yükü azaltır ve Outback’teki güvenlik hissini artırır.

EyeSight iki tür teknoloji sunar:
Yolda farkındalığınızı artırmak için Sürücü Yardımı ve kazaların meydana gelmesini önlemek ve buna müdahale etmeye yardımcı olmak için Kaza Önleme teknolojisi.

Sürücü Yardım

 
Adaptif Hız Kontrolü
EyeSight sadece geleneksel hız kontrolünde olduğu gibi sürücünün ayarlamış olduğu hızı muhafaza etmekle kalmaz. Önünde bir araç saptadığında Adaptif Hız Kontrolüyle, önde giden araçla aradaki mesafeyi belirlemek için mesafeyi ve hız farkını takip ederek hızı ayarlar. Motoru, şanzımanı ve freni, hızınızı trafik akışı doğrultusunda yaklaşık olarak 0km/s’den 180km/s’ye kadar geniş bir aralıkta tutmak amacıyla ayarlar. Otoban, otoyol ve benzeri yollarda kullanım için tasarlanmış olan Adaptif Hız Kontrolü aslında önde giden aracı ve fren lambalarını tespit eder ve dur-kalk otoban trafiğinde hıza ayak uydurmanızı, uzun sürüşlerde rahatlığı ve konforu sağlar.

 

 
Şerit İçi Kontrolü ve Şeritten Çıkma Uyarısı
Yorgunluktan dikkatiniz dağıldığında ve şeritten saptığınızda ya da çıktığınızda Şerit Kontrol Uyarısı, uyarı sesi ve yanıp sönen bir gösterge ile tetikte olmanızı sağlar. Ancak Şerit İçi Kontrol Uyarısı 60 km/s ve daha yüksek hızda harekete geçer. 50 km/s ya da daha yüksek hızlarda seyahat ederken kazara şeridin kenarına kaydığınızda ve sinyal vermeden şeritten ayrılmaya başladığınızda Şeritten Çıkma Uyarısı sizi uyarı sesi ve yanıp sönen göstergesiyle şeridinden ayrılmadan uyarır.

 

Önde Giden Araç Uyarısı

Dururken EyeSight trafiğin yeniden hareket ettiğini algılarsa önde giden aracın hareket ettiğini göstermek için uyarı sesi ve yanıp sönen göstergesiyle sürücüyü harekete geçmesi yönünde uyarır.

 

Kaza Önleme

 
Çarpışma Öncesi Fren Sistemi
Bir araçla ya da karşıdaki engelle yaklaşan bir çarpışmayı saptadığında, Çarpma Öncesi Fren Sistemi sürücüyü uyarı sesi ve gösterge panelindeki ekranda ışık ile uyarır. Eğer sürücü çarpışmayı önlemek için bir manevra yapmıyorsa sistem, herhangi bir etkiyi ve mümkünse kazayı önlemek için otomatik olarak fren uygulayabilir. Eğer sürücü kazayı önlemek için bir manevra yaparsa Çarpma Öncesi Fren Yardımı sürücünün çarpışmayı önlemesi için yardımcı olabilir.*

 

 
Çarpışma Öncesi Gaz Kontrolü
EyeSight karşınızda bir engel gördüğünde, park halinden çıkarken, vites konumu R (geri vites)yerine D (sürüş)konumunda unutulduğu takdirde Çarpışma Öncesi Gaz Kontrolü Sistemi seri bip sesleri çıkarır, yanıp sönen göstergeleri harekete geçirir ve önden çarpışmayı engellemek için motor gücünü keser.

 

Çarpışma Öncesi Direksiyon Yardımı

Önden potansiyel darbe algıladığında Çarpma Öncesi Direksiyon Yardımı çarpmayı önlemek için sürücüye keskin bir dönüş yapması için yardım eder.

 

*1 EyeSight bir sürüş destek sistemidir ve tüm sürüş koşullarına uygun olarak hareket edemeyebilir. Sürücü her zaman güvenli, dikkatli sürüşten ve trafik kurallarından sorumludur. Sistemin etkili olarak çalışması; aracın bakımı, hava ve yol durumları gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu broşürdeki fonksiyonlar da dahil EyeSight için sınırlandırmalar ve sistem işleyişi ile ilgili tüm detaylar için kullanım kılavuzuna bakınız

*2 EyeSight sadece yerden 1 metre yükseklikte olan nesneleri tespit edebildiği için boyu 1 metrenin altında olan çocuklar tespit edilemez. Farklı koşullara bağlı olarak tespitin yapılamadığı durumlar yaşanabilir.

*3 Çarpışma Öncesi Fren Sistemi tüm durumlarda çalışmayabilir. Nesnelere yaklaşılan hıza, nesnenin yüksekliği ve diğer koşullara dayanarak, her koşul EyeSight’ın ideal seviyede çalışması için gerekli olan şartları karşılamayabilir.