SUBARU XV
Tasarım Teknoloji Güvenlik Performans
 
Hayatınızı Düzenleyin.
Sizin yaşamınız. Maceranın ve talihsizliklerin vahşi bir senfonisi. Tüm bunları, yaşamınızın hareketliliğine denge getirecek şekilde yeniden tasarlanan SUBARU XV ile harmanlayın. Yeni bir görünüm, yola güvenli tutuş ve yalnızca bir Subaru’da bulabileceğiniz canlı bir sürüş hissi ile, size engel olabilecek çok az şey var.
Her Anınız Bir Macera.
Size aksini söylemelerine izin vermeyin. Ne isterseniz, ne zaman isterseniz onu yapabilirsiniz. Aynı gün içinde hem dağları hem de kumsalları ziyaret edin. Yazın, takvimdeki tüm açık hava festivallerine katılın. Kışın, her hafta sonu karlı yamaçlara gidin. Sosyal hayatınızı, profesyonel hayatınızı tüm tutku ve hobilerinizi bir araya getirin. Önünüze çıkan tüm zorluklara ve maceralara dayanmak üzere üretilmiş olan SUBARU XV, çılgın hayaller ve büyük planlarınız için hazır.
 
 
Hiçbir Zorluk Başa Çıkılmaz Değildir.
SUBARU XV zorluklar ve sorunlarla başa çıkmak için can atar. 60/40 oranında bölünmüş arka koltukların ayrı ayrı veya birlikte katlanması ile artan bagaj alanı sayesinde SUBARU XV size ihtiyacınız olan imkanı sunar. Tamamen yolcu veya eşyalarınızla dolu olan SUBARU XV yola çıkmaya hazırdır.
Çok Amaçlı Kapasite
SUBARU XV, aynı anda beş yolcuyu ve beş adet bagajı birlikte taşıyabilmektedir. 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde SUBARU XV’nin arka kısmında bir yolcu ve bir bisikletlik alan vardır. 1,270 litrelik bagaj hacmi*, neredeyse kare olan bagaj kapağı ve düz katlanan arka koltukları sayesinde SUBARU XV ile şehir içinde veya şehrin dışına yapacağınız tüm yolculukların keyfini çıkarabilirsiniz.

* VDA(V214) ile ölçülmüştür. Açılır tavan yok.
 
 
Mutlu Hissedin.
Dönün, ilerleyin, durun. Kendi yolunuzu çizin. Bu hissi her bir kullanıcının tecrübe edebilmesi için, her SUBARU bu şekilde geliştirildi. Yeni SUBARU XV, bu geleneği yeni cüretkar görünümü ve canlı performansı ile sürdürüyor. Şık yeni ızgara, tampon ve farlar gibi dış tasarım özellikleri sayesinde kolaylıkla ayırt edilen SUBARU XV, kalıcı bir etki bırakıyor.
Şehirde Orman Keyfi.
Yeniden tasarlanan ve zenginleşen yeni görünümüyle SUBARU XV, fonksiyonellik ve estetiği eşsiz bir şekilde harmanlıyor. Ne çok büyük ne çok küçük; ne gösterişli ne de sıkıcı… Hem cüretkar hem de mütevazi SUBARU XV, yaşam standardınızı yükseltiyor.
 
 
Dünyanızı Kontrol Edin.
Direksiyona geçtiğinizde, SUBARU XV sizin bir yansımanız olacak. Akıllı telefonunuzu renkli dokunmatik ekran üzerinden kontrol ederek kolaylıkla bağlantılarınızı koruyabilir, yola odaklanırken bir yandan sevdiğiniz müziği dinleyebilirsiniz.
 

Subaru Starlink*1

SUBARU STARLINK sistemi, dokunmatik ekran, direksiyondan kumanda ya da ses komutları aracılığıyla internet radyosu, uygulamalar ve daha pek çoğuna güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

 

6 Veya 4 Hoparlörlü Premium Müzik Sistemi
1.6i Comfort modelinde 140 watt gücünde 4 hoparlör, 1.6i Premium ve Elegance modellerinde 180 watt gücünde 6 hoparlörlü sistem ile bırakın müziğiniz canlansın.
Bluetooth®*2
Tavana monte mikrofon ile birlikte çalışan Bluetooth®*2 eller serbest sistemi, görüşmelerinizi daha rahat yapabilmeniz için cep telefonunuzu otomatik olarak sisteme bağlar. Ayrıca sistem uyumlu Bluetooth®*2 müzik çalardan kablosuz olarak duraksız müzik yayını yapılmasına ve e-postaların okunmasına imkân verir.
Geri Görüş Kamerası
1.6i Elegance ve 1.6i Premium versiyonunda standart olarak sunulan geri görüş kamerası sayesinde SUBARU XV ile dar sokaklarda kolaylıkla manevra yapabilirsiniz. Sürücü geri vitesi seçtiğinde, kamera SUBARU XV’nin ön panele entegre 7 inç ekranında park manevralarında yardımcı olacak işaretler ile birlikte canlı ve renkli bir görüntü gösterir.

 

*1 Sürücü her zaman güvenli ve dikkatli sürüşten sorumludur.Sürüş esnasında lütfen dokunmatik ekranı kullanmaktan kaçının.
*2 Bluetooth, Bluetooth SIG, Inc. America’nın tescilli markasıdır.

 

Dünyanıza Bağlı.

Şık ve sert görünümlü SUBARU XV, yeniden tasarlanan iç mekanı ile hayranlık uyandırıyor. SUBARU XV daima beklemede; komutlarınız doğrultusunda müzik listelerinizi yönetmeye hazır.*1

 

Yüksek Kaliteli Gelişmiş Yol Bilgisayarı
Bilgiye mi ihtiyacınız var? Bu ekran size zamanı, sıcaklığı, her zaman kontrol edebileceğiniz bakım uyarılarını ve Araç Dinamikleri Kontrol Sisteminin izlenmesi gibi güvenlik bilgilerini gösterir. Muhteşem seyahatlerinizde doğaya karşı daha duyarlı olabilmeniz için yakıt tüketiminizi takip edebilirsiniz.
Dokunarak Kontrol Edin
Dokunmatik ekran, aynen akıllı telefonunuzda olduğu gibi müziğinizi seçmek için kullanışlıdır. Akıllı telefonunuzu Bluetooth®*2 ya da USB çıkışına bağlayın ve müziklerinizi dokunmatik ekrandan seçin.
Ses Tanıma Ve Siri Eyes Free*3*4
Yeni Ses Tanıma Sistemi ve Siri Eyes Free*3*4 teknolojisi ile donatılan SUBARU XV artık çok daha fazla eller serbest özelliği sunuyor. Siri teknolojisi ile uyumlu Apple*4 ürününüzü aracınıza bağlayarak; eller serbest telefon görüşmesi yapabilir, müzik dinleyebilir, e-postalarınıza bakabilir ve hatta web tarayıcısını da kullanabilirsiniz.

* Ses tanıma ve Siri Eyes Free Türkçe ile uyumlu değildir.

 

*1 Sürücü her zaman güvenli ve dikkatli sürüşten sorumludur. Sürüş esnasında lütfen dokunmatik ekranı kullanmaktan kaçının.
*2 Bluetooth, Bluetooth SIG, Inc. America’nın tescilli markasıdır.
*3 Siri uyumlu Apple ürünleri (iPhone, iPad, iPod touch, vs.) gerekmektedir.
*4 Apple, iPod, Siri ve iTunes, Apple Inc. App Store'un tescilli markalarıdır ve bir Apple Inc. hizmetidir.

 

 
Ustaca Tasarlandı. Özel Olarak Şekil Verildi.
Sizin alanınız, sizin dünyanız. Konforlu ve kullanışlı. Terk etmek istemeyeceğiniz bir yer.
 

 

Sizi Her An Eğlenceye Bağlayabilecek Bir Sistem
Müziğinizi istediğiniz zaman çalın. Standart AUX veya opsiyonel 2 USB girişine iPod*1’unuzu veya taşınabilir müzik çalarınızı bağlayın ve Subaru XV’nin müzik sisteminden en sevdiğiniz şarkıları MP3 veya WMA*2 formatında dinleyin. Bunun yanı sıra ses komutları vererek istediğiniz müziği arama ve diğer komutlara erişme imkânına sahip olun.
Herkes İçin Daha Fazla Konfor
SUBARU XV, size ve yolcularınıza daha fazla konfor sağlayacak bir çok yeniliğe sahiptir. Koltuklar, daha uzun süre destekleyici ve darbe emici nitelikte olabilmeleri için dikkatli bir şekilde tasarlandı. Yolun daha iyi görülebilmesi için, koltukların yüksekliği artırıldı. Bunların yanı sıra, akıllı kayar merkezli kol dayama ve ayarlanabilen başlıklar gibi kolaylıklar da emrinizde.
Tüm Boyutlarda Büyüleyici Tasarım
Yaşamda küçük şeyler de büyük fikirlerle elde edilir. Kapılar üzerinde yer alan cepler, istediğiniz zaman ferahlamanız için şişe tutacaklarına sahip. Orta konsolda ise bardak tutucular,  orta kol dayama ve 12V güç çıkışı bulunuyor.

 

**1 Apple, iPhone ve iPod, Apple Inc.’nin tescilli ticari markalarıdır.
*2 WMA: WMA, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki Microsoft Corporation’ın tescilli markasıdır. 16 17

 

 

Simetrik Sürekli Dört Çeker

SUBARU XV’yi sürerken iyi bir vakit geçirmenizi engelleyecek pek az şey vardır. Bunun sebebi SUBARU XV’nin size bir SUV’nin sunabileceği yüksekliği, spor bir sedanın sunabileceği düşük ağırlık merkezini ve Simetrik Sürekli Dört Çekeri sunmasıdır. Neredeyse mükemmel bir simetrik düzen için SUBARU BOXER motor ile birlikte kullanılan bu sistem, maksimum güç üretimiyle sıra dışı bir çekiş sağlar ve tüm yol koşullarında dengeli ve istikrarlı bir sürüş sunar. Ortaya çıkan sonuç, size hiçbir yerde bulamayacağınız rahatlık ve güven seviyesini sağlayan bir araçtır. Bu, Subaru sürüş deneyiminin özüdür.

 

 
Lineartronic + Aktif Tork Dağılımlı AWD
SUBARU XV; Lineartronic Sürekli Değişken Şanzıman sistemi ile tepkisel ve verimli bir performans sunar. Bu kompakt ve hafif şanzıman, motoru optimum devir aralığında tutarak ve vites değişimi esnasında genellikle kaybolan hızlanmayı koruyarak yakıt verimliliğini önemli ölçüde artırır. Lineartronic ile birlikte çalışan Aktif Tork Dağılımlı AWD, normal koşullar altında torkun yüzde 60’ını ön tekerleklere, yüzde 40’ını ise arka tekerleklere gönderir. Koşullar daha zorlu olduğunda, sistem ön ve arka tekerleklerin tork dağılımının yanı sıra şanzımanı da ayarlayarak gerçek zamanlı olarak tepki verir. Bu da, güvenli ve çevik sürüş deneyimi sunmak adına AWD sistemin dengesini arttırır.
Lineartronic + Aktif Tork Dağılımlı AWD
SUBARU XV; Lineartronic Sürekli Değişken Şanzıman sistemi ile heyecan verici seviyelerde tepkisellik ve verimlilik performansına ulaşır. Bu kompakt ve hafif şanzıman, motoru optimum devir aralığında tutarak ve vites değişimi esnasında genellikle kaybolan hızlanmayı koruyarak yakıt verimliliğini önemli ölçüde artırır. Lineartronic ile birlikte çalışan Aktif Tork Dağılımlı AWD, normal koşullar altında torkun yüzde 60’ını ön tekerleklere, yüzde 40’ını ise arka tekerleklere gönderir. Koşullar daha zorlu olduğunda, sistem ön ve arka tekerleklerin tork dağılımının yanı sıra şanzımanı da ayarlayarak gerçek zamanlı olarak tepki verir. Bu da, güvenli ve çevik sürüş deneyimi sunmak adına AWD sistemin dengesini arttırır.
Sizi Koruyoruz.
Kazalardan kaçınmanıza yardımcı olmak ve kaçınılmaz olduğunda sizi korumak için, SUBARU XV çeşitli aktif ve pasif güvenlik özellikleri ile doludur. Subaru Aktif Güvenlik, öngörülebilir sürüş hakimiyeti, hassas kontrol ve mükemmel görüş alanının yanı sıra gelişmiş teknolojilerle kazalardan ve sorunlardan uzak durmanıza yardımcı olur. Pasif güvenlik özellikleri arasında sistematik konumlarda yer alan hava yastıkları, savrulma önleyici ön koltuklar, geri çekilen pedallar ve 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerleri bulunur.
 
 
Halka Şeklinde Güçlendirme Çerçeveleri
Halka şeklindeki Güçlendirme Çerçeveleri yolcu kabinini tavandan kapılara, direklere ve zemine kadar güçlendirir. Bu tasarım sayesinde çarpışma sonucunda açığa çıkan darbe şiddeti yolculardan uzağa yönlendirilir. SUBARU XV’de kullanılan ve yüksek dayanıklılıkta çelikten imal edilen çerçeveler çok daha sağlam ve dayanıklı olmalarına rağmen daha hafif yapıdadır.
Görüş Açısı
Tehlikeyi önleyebilmeniz için tehlikenin geldiğini görmeniz gerekir. Subaru sürücünün etrafındaki gelişmelerden maksimum seviyede farkında olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. SUBARU XV’nin yüksek sürüş konumu ve kör noktaların minimize edilmesini sağlayan üçgen cam bölmelerin yer aldığı öne doğru uzanan dinamik kabin tasarımı daha iyi bir görüş açısı sunmaktadır. Bununla birlikte Geri Görüş Kamera Sistemi sayesinde sürücü, aracının arka tarafını daha iyi bir şekilde görebilmektedir.
5-Yıldızlı Euro NCAP Değerlendirmesi
SUBARU XV, yaya koruması alanında standartları belirleyen bir modeldir. Titizlikle tasarlanan SUBARU XV, Euro NCAP değerlendirmesinde*1 bir aracın alabileceği en yüksek puan olan 5 yıldızı almaya hak kazanmıştır.
 
 
Araç Dinamikleri Kontrol Sistemi
Araç Dinamikleri Kontrol Sistemi çeşitli sensörler sayesinde aracın sürücünün komutları doğrultusunda hareket edip etmediğini izler ve analiz ader. Eğer araç kayar yada yüksek hız aracı yolundan çıkarırsa AWD tork dağılımı, motor gücü ve tüm tekerlerdeki frenler aracı rotasında GÖRÜŞ AÇISI tutmaya yardımcı olur.
 
Koltuklar, Emniyet Kemerleri Ve Srs*2 Hava Yastıkları
Yüksekliği ayarlanabilen ön gerdiriciler, yolcuları sağlam bir şekilde yerinde tutar. SUBARU XV’de ayrıca boyun zedelenmesi riskini azaltacak şekilde tasarlanmış ön koltuklar bulunur. Bunlar, aracın arkadan darbe alması durumunda yolcuların daha iyi korunmasını sağlar. Aracın yandan darbe alması durumunda ortaya çıkacak riskleri azaltmak üzere geriye taşınan arka koltuklar da daha iyi koruma sağlamak üzere optimize edilmiştir. Ön, ön-yan perde ve diz hava yastıkları tüm modellerde standart olarak bulunur. Bagaj kapasitesinden taviz vermeyecek şekilde tasarlanan askı kemerleri ve ISO-FIX bağlantıları çocuk koltuklarının araca kolayca takılmasına imkan verir.
Kabin Koruyucu Düzen.
Güvenliğiniz söz konusu olduğunda tüm Subaru modelleri genel uygulamaların ve standartların çok ötesine geçer. Önden çarpışma durumunda SUBARU XV’nin SUBARU BOXER motoru ve şanzıman kutusu güvenliğinizi sağlamak üzere kabine çarpmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

 

*1 Avrupa spesifikasyonlarına sahip SUBARU XV test edilmiştir.
*2 SRS: Tamamlayıcı Sınırlama Sistemi. Emniyet kemeri ile birlikte kullanıldığında etkilidir.

 

Subaru Boxer Motor
Çok az sayıda otomobil size SUBARU XV kadar keyifli ve heyecanlı bir sürüş performansı sunabilir. SUBARU BOXER motorun karşılıklı yatay konfigürasyonunda pistonlar 180 derece aralıklarla yerleştirilir, böylece diğer motorlara kıyasla daha alçak ve daha düz bir profil sağlanır. Bu tasarım motorun ve tüm aracın ağırlık merkezinin daha alçak ve ağırlık dağılımının daha dengeli olmasına imkân verir. Ayrıca pistonların hareketleri birbirleriyle uyumludur ve böylece doğal olarak daha az titreme oluşur.
 
 
1,6-Litre Dohc Subaru Boxer
MAKS. GÜÇ:
84 kW (114 PS) / 5.600 dev/dak

MAKS. TORK:
150 Nm (15,3 kgfm) / 4.000 dev/dak

YAKIT TÜKETİMİ:
6,3 lit./100 km*2 (Lineartronic), 6,5 lit./100 km*2 (5MT)

CO2 EMİSYONLARI:
146 g/km*2 (Lineartronic), 151 g/km*2 (5MT)
 
 
Uzun Süreli Performans
V tipi veya 4 silindirli sıralı motorlara kıyasla daha az titremeye neden olan düz tasarıma sahip bu motor, sağlam ve kendinden dengeli bir performans sergilerken dayanıklılığı ve performansı da artırır.
Daha Fazla Denge
Motor daha düz bir profile sahip olduğundan motor bölmesi içerisinde daha alçak bir konuma yerleştirilebilir ve bu sayede diğer motor tasarımlarına kıyasla aracın dengede kalmasına ve yanal hareketlere karşı dirençli olmasına daha fazla katkı sağlanır.
 

 

*1 2.0lt motor Türkiye pazarında sunulmamaktadır. *2 Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları: EC715/2007-136/2014W uyarınca.