Boxer Motor
SUBARU BOXER®Motor. Düz. Akıcı. Akıllı.
Köklerini yüz yıllık akıllı performans sistemlerinden alan SUBARU BOXER® motorun yatay yerleşimi, dengeyi güç ve verimlilikle birleştirir. Ve her Subaru'da bir SUBARU BOXER® motor bulunur.
Yatay Tasarım
SUBARU BOXER®'ın aktarma sistemine sıralı yerleşimi, tıpkı adını aldığı boksörlerin yumrukları gibi, motor gücünü maksimum ölçüde aktarır. Diğer motorların birçoğu enine veya dik bir yerleşime sahiptir ve gücü aktarmak için ek aktarma bileşenlerine ihtiyaç duyabilir; bu ise aracın verimliliğini azaltır.
Boxer pistonlarının etki - tepki hareketleri birbirini dengeleyerek, çoğu sıralı veya V-tipi motorun aksine, karşı etki yaratacak ek bileşenlere ihtiyaç duymaksızın motorun daha akıcı biçimde çalışmasını sağlar.
Düşük Profil
Yatay hareket eden pistonlarıyla SUBARU BOXER® motor, araca güçlü bir denge sağlamak için karşılıklı yatay silindirli, düşük profilli ve neredeyse kusursuz simetride bir tasarıma sahiptir. Bu motorun düşük profili diğer tasarımlara oranla daha alçak bir ağırlık merkezi sağlayarak aracın direksiyon hareketlerine hızlı yanıt vermesine ve virajları savrulmadan, güvenle almasına yardımcı olur.
 
 

 

 

 

SUBARU BOXER® Motor Seçenekleri

Farklı tarzlarda Subarı araçlar için farklı SUBARU BOXER® motorlar vardır. Bunların her biri, güç verdikleri araca ve müşterilerin performans ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Ama her motor, aynı basit ve verimli tasarım temeli üzerine inşa edilir.

 
Benzinli 1.6L : 114PS , 2.0L : 150PS
 
2.0L Boxer Dizel : 147PS