Güvenlik

Subaru süspansiyonları, yolun sizi götürdüğü her yerde yerden yüksekliği ve dinamik dengeyi korumak için tasarlanmıştır.

Subaru tasarımının özü emniyettir
Subaru üç yıl üstüste tüm modelleri IIHS Üstün Emniyet Seçimi'ni kazanan tek otomobil üreticisidir. Çarpışma testlerinden kaçmıyoruz çünkü emniyet tasarımımızın en önemli unsurlarından biri.
 
Kontrol ve Frenleme
Simetrik Sürekli Dört Çekerin size sağladığı çekişi gücünün yanında, bir denge kontrol sistemi olan Araç Dinamikleri Kontrolü (VDC) de sürücünün aracı istediği şekilde yolda tutmasına yardımcı olmak için direksiyon ve fren hareketlerini otomatik olarak algılar. Ayrıca VDC sistemi bir her viteste Sürekli Dört Çeker kontrol sistemi de içerir.
Otomobil duracağı zaman Kilitlenmesiz Fren Sistemi (ABS) tekerleklerin kilitlenmesini önlemek için fren gücünü tekerleğe anlık vuruşlar halinde uygular. Elektronik Fren Güç Dağıtımı (EBD), fren gücünün ön ve arka tekerlekler arasındaki dağılımını o anki yolcu ve yük ağırlığına göre optimize eder. Ayrıca Fren Yardım sistemi de acil bir durumda frenlere olabildiğince çabuk maksimum güç uygulanmasına yardımcı olur.
VDC, ABS, EBD ve Fren Yardımcısının standart olduğu modeller: Tüm Modeller
 
Koruyucu Sistemler
Halka şeklinde bir takviye çerçeve, yolcu bölmesinde çok güçlü bir darbe koruması sağlanmasına yardımcı olur. Altı hava yastığından oluşan gelişmiş hava yastığı sistemi, Forester ve Outback modellerinde ayrıca bir de devrilme sensörüyle desteklenir. Alçak yerleşimli motor tasarımı, önden çarpmalarda motorun şasi altına doğru hareket etmesini sağlayarak yolcu alanını daha da iyi korur.
 

 

 

 

Görüş Alanı

Her Subaru; geniş pencerelerden bazı modellerde bulunan ve aracın arkasının daha iyi görülmesine yardımcı olan arka görüş kamerasına kadar optimal görüş alanı sağlayan bir tasarıma sahiptir.Tüm binek modeller, aracın içinde kapalı kalmayı önlemek için bagaj içinde kendiliğinden aydınlatmalı bir içeriden açma tutacağı ile donatılmıştır.

 
Mükemmel Görüş Alanı
 
Arka Görüş Kamerası
Şu modellerde mevcuttur: Forester , Outback, XV