Şanzıman

Aradığınız ister yüksek performans, ister düşük bakım gereksinimleri olsun, Subaru şanzımanlar size Sürekli Dört Çeker bir araçta mükemmel bir verimlilik sunar.

Lineartronic® CVT
CVT (Continuously Variable Transmission) Sürekli Değişken Aktarım anlamına gelir. Bu yenilikçi teknoloji, yakıt tüketiminin azalmasına yardımcı olmak amacıyla SUBARU BOXER® motor ve Simetrik Sürekli Dört Çeker sisteminde kusursuz çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kademesiz dişli oranı, yakıt ekonomisini iyileştirmek için motorun optimum güç aralığında çalışmasına olanak tanırken, hafif ve kompakt tasarımı da aracın çevikliğini korumasına yardımcı olur.
 
Bu şanzıman Otomatik Mod'da, hızlanmanıza uyacak şekilde kendini ayarlayarak vites değiştirme gereğini ortadan kaldırır ve sıradan otomatik şanzımanlarda genellikle kaybolan araç momentumunu korur. Manüel Mod'da, parmak ucunuzla kontrol edebileceğiniz direksiyondan kumandalı vites, size içinde bulunduğunuz sürüş koşuluna en uygun vites oranını seçme imkanı verir. Sonuç: daha keskin ve daha spor bir sürüş deneyimi. Manüal Modda; Forester benzinlide 6 ve 8 ileri vites, XV`de 6 ileri; Outback dizel`de 7 ileri vites bulunmaktadır.
Bulunduğu Modeller : Outback , XV , Yeni Forester
Manüel Vites Modu
Yumuşak geçişli Manüel Vites Modu teknolojisi ile otomatik vitesinizin performansını artırın. 4-vitesli ve 5-vitesli otomatik şanzımanlarla, yokuş tırmanmak veya araç sollamak gibi daha hassas kavrama isteyen durumlarda dişlilere tam hakim olabilir, normal sürüş sırasında da otomatik vitese dönerek keyfinize bakabilirsiniz. Kolay. Verimli. Dahiyane.
Bulunduğu Modeller : Tüm Modeller
 
 
Manüel Vites
Güvenilir ve hafif manüel şanzıman tutkulu sürücülere kişisel sürüş tarzlarını gösterebilecekleri bir araç sunar. 5- veya 6-vitesli manüel şanzımanın kaplamalı senkromeç dişlileri her vites geçişini pürüzsüz ve verimli hale getirerek hızlanmaya akıcılık ve heyecan katar.
Bulunduğu Modeller : Outback