Subaru Kimliği

Performans, güvenli sürüş ve çevreci yaklaşımı birleştirmesiyle dünyanın ve Türkiye'nin en beğenilen otomobil markaları arasında yer alan SUBARU, 1917 yılında temelleri atılan Japon teknoloji devi Fuji Heavy Industries Co. (FHI) tarafından üretiliyor. Symmetrical AWD ve Boxer Motor gibi öncü teknolojileri geliştirerek otomotiv tarihine adını yazdıran Fuji Heavy Industries, gerek ürün gamını, gerekse otomobillerinde kullandığı teknolojileri sürekli geliştirerek günümüze taşıyor.

Geleneksel karşılıklı yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik dört çeker teknolojisi ile tüm yol koşullarında olağanüstü sürüş performansı ve konforu sunan SUBARU; aynı zamanda üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanarak dünya çapında en güvenilir otomobiller arasındaki yerini aldı.

Yenilikçi teknolojisi ile dünyada "ilk"lere imza attı

Yenilikçi teknolojisi ve çoklu güvenlik özellikleriyle otomotiv tarihinde kilometre taşı olan SUBARU, marka tarihinde de ilklere imza atmaya devam ediyor. Dört çeker otomobili ilk kez 1954 yılında üreten SUBARU, 1966 yılında Boxer Motor teknolojisini, 1974 yılında da Sürekli Simetrik Dört Çeker teknolojisini geliştirdi. 1987 yılında dünyanın ilk ECVT şanzımanını üretti. 1997 yılında SUV segmentinde yeni bir sınıf yaratan Forester'ı piyasaya sundu. Dizel Motor'un geldiği son nokta olan Boxer Dizel Motor'u 2008 yılında yine ilk kez SUBARU üretti. Legacy ve Outback'e uygulanan Boxer Dizel Motor Teknolojisi, sırasıyla Forester ve Impreza'ya da adapte edildi.

Türkiye'de Bayraktar Grubu güvencesi ile satışa sunuluyor

Bayraktar Grubu şirketlerinden olan Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş. 1995 senesinde tüm dünyada ileri üretim teknolojisi ve kalitesi ile bilinen Japon Subaru otomobillerini bünyesine kattı. Bayraktar Grubu, markanın Forester, Legacy, Outback ve Impreza modellerini profesyonel satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle satışa sunuyor.

Subaru, adını Taurus takım yıldızındaki yaklaşık 250'den fazla yıldızın oluşturduğu yıldız topluluğunun Japonca isminden alıyor. Bu yıldız topluluğu içerisinde yıldızlardan sadece 6'sı çıplak gözle görülebiliyor. Bu 6 yıldız, aynı zamanda "yol gösterici" yıldızlar olarak kabul edilmektedir.

Japonya'nın en saygın otomobil markası SUBARU, geçmişinden gelen misyonuyla tüm dünyada "yol gösterici" olmaya devam edecek...