Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK 5 (2) md uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı dahilinde işlenmesi, kullanılması, saklanması ve başta merkezi Avrupa’da bulunan üretici Subaru Corporation ve Subaru Europe N.V/S.A ya da üretici adına hareket eden kurum/kuruluşlar ile Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına aktarılmasını kabul ediyorum.

Subaru Skype İletişim Hattı

Skype iletişimi satış hizmetleri içindir, anlayışınız için teşekkür ederiz.
Şu anda mesai saatleri dışındayız. Lütfen hafta içi 09.30-16.30, cumartesi ise 09.30-13.30 saatleri arasında tekrar deneyiniz.Güvenlik

Otomobilinizde kendinizi rahat ve güvende hissettiğinizde, yaşam daha keyifli hale gelir. Bu yüzden Subaru'da güvenlik önce gelir. Geçmişi uçak üretimine dayanan Subaru, 50 yıldan fazla süredir geliştirilen gelişmiş güvenlik özelliklerini hassas bir şekilde ayarlayarak, test ederek ve yeniden test ederek “ilk önce insan” politikasını sürdürüyor. Çarpışma önleme sistemleri, Subaru Global Platform ve Simetrik Süreli Dört Çeker Sistemi gibi benzersiz teknolojilerle Subaru, kazasız bir gelecek sağlamak için Tam Kapsamlı Güvenlik üzerine sürekli çaba göstermektedir.

AKTİF GÜVENLİK

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform

Geliştirilmiş Subaru Global Platformuna eklenen en son teknolojiler ve eksiksiz dahili şasi yapısı Subaru’nun 50 yılı aşkın süredir geliştirdiği AWD sistemi ile birlikte tüm yolculara daha fazla sürüş keyif ve gönül rahatlığı sağlıyor. Kuvvetlendirilmiş yalıtım malzemesi kullanımı ve süspansiyon montaj noktalarının sertliğinde gerçekleştirilen iyileştirmeler sayesinde, keyifli ve eğlenceli bir yolculuk sağlayacak şekilde aracın genel sürüş dinamikleri büyük ölçüde geliştirildi.

Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi (AWD)

Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi, ıslak ve kaygan yollarda daha iyi çekiş için gücü tüm tekerleklere sürekli olarak aktarır. Yatay simetrik bir düzlemde olan bu sistem, daha dengeli ve güvenli bir sürüş için iyi dengelenmiş, düşük ağırlık merkezi tasarımına sahiptir.

Lineartronic + Aktif Tork Dağılımlı AWD

Subaru Lineartronic Sürekli Değişken Aktarım (CVT), daha iyi yakıt verimliliği için her hızda optimum güç ile sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Lineartronic şanzıman, etkili ve yumuşak hızlanma, sürüş performansı ve daha iyi yakıt verimliliği için motoru en etkili aralıkta tutarak yumuşak ve kademesiz vites değişimleri için tüm devir aralıklarına uyum sağlıyor. Bu şanzıman, Subaru’nun aktif tork dağılımlı AWD sistemi ile birlikte sunuluyor. Varsayılan tork ön tekerlek ve arka tekerlek arasında en iyi şekilde dengeleniyor ve tork gerçek zamanlı çekiş koşullarına göre ayarlanıyor.

Videoyu İzle

Araç Dinamikleri Kontrolü

Subaru, savrulmadan viraj alabilmeyi sağlayan çok sayıda fonksiyona sahiptir. Araç Dinamikleri Kontrolü direksiyon açısı, motor devri, vites seçimi ve fren konumu verilerini sürekli olarak izleyerek denge kaybı durumunda otomobilin kaymasını önleyen elektronik bir sistemdir.

PASİF GÜVENLİK

SRS* Hava Yastıkları

Ön SRS* hava yastıkları, ön yan sürücü ve yolcu SRS* hava yastıkları, perde SRS* hava yastıkları, sürücü diz SRS* hava yastığı, ön yolcu koltuğu altı SRS* hava yastığı, çarpışma durumunda tüm yolculara daha yüksek düzeyde koruma sağlamak için standart olarak sunuluyor.

* Emniyet kemerleriyle birlikte kullanıldığında etkilidir.

Halka Şeklinde Güçlendirilmiş Gövde Tasarımı

Halka Şeklinde Güçlendirilmiş
Gövde Tasarımı

Tam bir iç çerçeve yapısı ve daha geniş yapısal yapıştırıcı kullanımı sayesinde sürüş sırasında ani gövde hareketleri azaltıldı. Direksiyon ve araç hareketinin bütünleşik uyum hissi, her türlü satıh üzerinde daha başarılı sürüş dinamiği ve stabilite sağlıyor.

Doğal Olarak Dengeli

Doğal Olarak Dengeli

Motorun doğası gereği sağlam ve dengeli olan yatay tasarımı, diğer motor türlerine göre daha az titreşime yol açıyor.

Zemine Doğru Kayan Motor Yapısı

Zemine Doğru Kayan Motor Yapısı

Önden çarpışma sonrasında aracın motor kısmı iç bölüme değil, aracın zemin bölümüne doğru yönelir böylece bel altı bölgesindeki sakatlanmalar önlenir.

YENİ NESİL EYESIGHT

Arka Çarpışma Önleyici Frenleme

Arka tamponda yer alan dört sonar sensör sayesinde, araç geri vites konumundayken arkada bulunan engelleri algılıyor. Bir engel algılandığı takdirde, sistem sürücüyü sesli olarak uyarıyor ve çarpışmayı önlemek veya çarpışma hasarını azaltmak için otomatik frenleme uyguluyor.

Geniş Açılı Mono Kamera

İlave bir geniş açılı mono kamera, düşük hızlarda yayaların ve bisikletlerin daha iyi algılanması için stereo kamera sistemiyle birlikte çalışıyor.

Acil Durum Şeritte Kalma Asistanı

Sürücü aracı ile şerit değiştirmeye başladığı esnada, karşı yöndeki şeritten veya yan şeritten yaklaşan bir araç olduğunda, sistem, sinyal verilmiş olsa dahi sesli ve görsel şekilde sürücüyü uyarıyor ve direksiyona müdahale ederek aracın şeritte kalmasını sağlıyor.

Şerit İhlal Uyarısı/Şeritte Kalma Asistanı

Sistem şeritleri algılayarak aracınızın şerit içerisinde kalmasına yardımcı oluyor. Şeritlerin olmadığı durumlarda dahi yol kenarında asfaltın bittiği ve zeminin farklılaştığı durumları örneğin çimenleri algılayarak, araç şerit/yol dışına çıkmaya başladığı takdirde sürücüyü uyarıyor, direksiyona müdahale ederek aracın şeridinde kalmasına yardımcı oluyor.

Ön Çapraz Çarpışma Önleyici Frenleme*

Sistem, kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu alanlarda veya bir park yerinden çıkarken önden çarpışma olasılığının yüksek olduğunu tespit ettiğinde sesli uyarı, yanıp sönen gösterge ve frenleme yardımı ile çarpışmayı önlemeye yardımcı oluyor.

* Çarpışma Önleyici Frenleme tüm durumlarda çalışmayabilir. Nesnelere yaklaşılan hıza, nesnenin yüksekliği ve diğer koşullara bağlı olarak, her koşul EyeSight’ın ideal seviyede çalışması için gerekli olan şartları karşılamayabilir.

Şerit ortalama fonksiyonu

Sistem adaptif hız sabitleme ile birlikte çalışarak önünüzdeki aracı ve şeritleri algılar ve direksiyon müdahalesi ile şeridinizi ortalamanıza yardımcı olur.

Adaptif Hız Kontrolü

Öndeki aracı takip ederken ayarlanan hızın korunmasına yardımcı oluyor ve güvenli bir mesafeyi korumak için aracın hızına uyum sağlıyor. Çarpışma Önleyici Fren Kontrolü ve EyeSight'ın objeleri tanıma açısındaki genişleme*8 sayesinde, Adaptif Hız Kontrolü’nün tepkiselliği ve pürüzsüz/doğal kontrolü iyileştirildi.

Çarpışma önleyici gaz kontrolü

EyeSight, park halinden çıkarken karşısında bir engel gördüğünde, eğer vites yanlış konumlandırılmışsa Çarpışma Önleyici Gaz Kontrolü’nü devreye sokarak önden çarpışmayı engellemek için motor gücünü bir süreliğine keser.

Otonom acil manevra desteği

Çarpışma önleyici frenlemenin yeterli olmadığı durumda sistem, stereo kameralar ve arka radarları kullanarak şeritleri algılıyor ve çarpışma öncesi yeterli bir alanı fark ettiğinde direksiyona müdahale ederek araca yön vermenizi sağlıyor.

EyeSight sürüş monitörüİlk kez sunulan bu özellik sayesinde EyeSight Sürüş destek sisteminin durumu ve uyarıları ön camda görüntüleniyor. Sürücü mevcut durumu ve uyarıları gözünü yoldan ayırmadan ön camda görebiliyor ve böylece tehlikelerden kaçınmak için daha hızlı önlem alma şansı oluyor.

Trafikte hareket uyarısı

Trafikte duruyorken EyeSight, trafiğin akmaya başladığını ve öndeki otomobilin hareket ettiğini algıladığında,sürücüyü bir ses ve yanıp sönen görsel vasıtasıyla uyararak hareket etmesine yardımcı olur.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

LED Köşe Aydınlatması

Gece sürüşlerinde görüş açısını artırmak için direksiyonun sol veya sağ yöne hareket etmesine bağlı olarak viraj içini aydınlatıyor. Kavşaklarda, sağa veya sola dönüşlerde, sürüş istikametindeki alanın parlak bir şekilde aydınlatılmasını sağlayarak yayaların ve bisikletlerin erkenden tespit edilmesine yardımcı oluyor.

Geri manevra trafik uyarısı (SRVD)

Aracın arka tamponunun içine yerleştirilmiş radarlar, güvenli şerit değiştirme için, kör noktanızdan size yaklaşan araçlar konusunda sizi uyarır. Ayrıca, çapraz trafikli bir caddeye doğru geri geri giderken potansiyel bir çarpışma tehlikesi konusunda da sizi uyarır. * Sürücü her zaman güvenli ve dikkatli sürüşten sorumludur. Güvenli sürüş için Gelişmiş Güvenlik Sistemi sürücüye yardımcı olmaktadır. Bu sistemin özelliklerinin sınırlamaları vardır. Sistemin çalışması ve sınırlamaları hakkında ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın. Ayrıntılı bilgi için lütfen bir Subaru Yetkili Satıcısına danışın.

Kör Nokta Uyarısı

Radarları kullanarak yan şeritlerden yaklaşan otomobilleri fark etmenizi ve sağlar ve sürücüyü uyarır.

Fiyat Listesi

Broşürler

Servis Randevu

Subaru Müşterileri Açık Rıza Beyanı
Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK m. 5 (2) uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı  kapsamında işlenmesi, kullanılması, saklanması ve Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına, tedarikçilerine, hizmet sağlayıcılarına, hissedarlarına, iştiraklerine, kanunen yetkili kamu kurumu ve özel kişilere aktarılmasını kabul ediyorum.
Ticari Elektronik İleti İzin Metni
Ad, soyad, GSM no ve/veya e-posta adresi şeklindeki iletişim bilgilerimin Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş (Subaru Genel Müdürlüğü) tarafından Subaru Yetkili Satıcı ve Servisleri ve Baytur hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmasına onay verdiğimi, paylaşım izni verdiğim şirketler tarafından her türlü reklam, pazarlama, bilgilendirme, müşteri memnuniyeti çalışmaları (anket, pazar araştırması, memnuniyet aramaları gibi) kapsamında aşağıdaki iletişim kanallarından ticari elektronik ileti gönderilmesine onay verdiğimi beyan ediyorum.

­  E-posta­  SMS­  Telefon