Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK 5 (2) md uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı dahilinde işlenmesi, kullanılması, saklanması ve başta merkezi Avrupa’da bulunan üretici Subaru Corporation ve Subaru Europe N.V/S.A ya da üretici adına hareket eden kurum/kuruluşlar ile Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına aktarılmasını kabul ediyorum.

Subaru Skype İletişim Hattı

Skype iletişimi satış hizmetleri içindir, anlayışınız için teşekkür ederiz.
Şu anda mesai saatleri dışındayız. Lütfen hafta içi 09.30-16.30, cumartesi ise 09.30-13.30 saatleri arasında tekrar deneyiniz.

SUBARU

Önleyici Güvenlik

Gelişmiş teknoloji ile daha güvenli sürüş desteği.

Bir kazanın ortadan kaldırılmasının herhangi bir otomobil üreticisinin nihai hedefi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Subaru, 20 yılı aşkın bir süredir stereo kamera ve radarlar üzerinde çalışıp  “EyeSight”ın da dahil olduğu bir dizi gelişmiş güvenlik teknolojilerini geliştirdi.

EyeSight
İkinci bir çift göz.

Subaru’nun önceliği sürücünün güvenliğidir ve EyeSight teknolojisinin arkasındaki temel amaç budur, çünkü çarpışmayı önlemek yolda güvende kalmanın en iyi yoludur. İnsan gözüne benzer şekilde çalışan iki kamera, çevredeki ortamı 3D olarak izlemek için kullanılır. Diğer araçlara ek olarak, sistem yayaları ve bisikletlileri de tanıyabilir ve mesafelerini, şekillerini ve hızlarını doğru bir şekilde belirleyebilir. Sistem, çarpışma hasarının azaltılması veya mümkünse çarpışmanın önlenmesi, uzun yolculuklarda sürücünün yorgunluğun azaltılması veya yanlış pedala basılması durumunda yanlış ivmelenmenin durdurulması da dahil olmak üzere farklı koşullarda sürücülere yardımcı olabilir.

Stereo Kamera

Stereo Kamera Tanıma

Çarpışma Önleme
Ön çarpışmalardan kaçının veya etkisini azaltın.

Çarpışma riski durumunda, sürücüyü tehlikeye karşı uyarır. Sürücü yeterli freni uygulamadığı durumda, hızı azaltmak veya otomobili otomatik olarak durdurmak için bir fren uygular. Eğer sürücü hiç fren uygulamazsa,  “Çarpışma Öncesi Fren Desteği” ile hızlı bir şekilde maksimum güçte fren uygular.

Gaz Kontrolü *

Sürücü, araç dururken veya çok yavaş hareket ederken yanlışlıkla geri vites yerine D konumunu seçerse ve EyeSight otomobilin önünde bir nesne tespit ederse, Çarpışma Önleyici Gaz Kontrolü sürücüyü uyarır ve motor gücünü keser. Böylece, olası bir tehlikenin önlenmesini yardımcı olur.

* Sistem, aracın önündeki duvarların veya nesnelerin şekline veya görünürlüğüne bağlı olarak etkinleştirilemeyebilir.
Arka Çarpışma Önleyici Frenleme

Geri vitesteyken, arka tamponda yer alan dört sonar sensör, engelleri algılar ve olası bir çarpışma riski tespit ettiğinde sürücüyü uyarır. Sürücü fren yapmazsa, çarpışmayı önlemek için fren otomatik olarak uygulanır.

Sürüş Desteği
Sürüş yorgunluğunu azaltın.
Adaptif Hız Kontrolü *

EyeSight, geleneksel hız sabitleyici kavramına yeni bir soluk getirdi. Stereo kameralar, otomobilin öndeki otomobil ile arasındaki ayarlanmış mesafeyi korumak için motor, şanzıman ve fren sistemleriyle birlikte çalışır ve hızınızı kontrol eder. Sistem, hem dur-kalk trafikli yoğun saatlerde hem de uzun otoyol sürüşlerde son derece kullanışlıdır.

* Adaptif Hız Kontrolü, otoyollarda sürüş yapmak için tasarlanmış bir sürüş destek sistemidir. Sistem, yol, hava ve otomobilin durumu gibi çeşitli koşullara bağlı olarak beklendiği gibi çalışmayabilir. Bu sistem sürücüye tüm trafik koşullarını yerine getirebilecek otomatik bir sürüş fonksiyonu sağlamaz. Sürücüler, belirtilen hız sınırlarını aşmamayı unutmamalıdır.  
Dengeli Sürüş Uyarıları

Yorgunluk sebebiyle, sürücü istikrarsız sürüş yapabilir.Sistem bunu tespit ettiğinde ve otomobilin hızı yaklaşık 60 km/s veya daha fazla olduğunda, EyeSight sürücüyü şeridinde dengeli şekilde kalmasına yardımcı olmak için sesli olarak ve gösterge tablosunda yanan görsel ile uyarır. Sistem,belirli bir hızda sinyal vermeden otomobilin diğer şeride geçmeye başladığını tespit ederse de sürücüyü uyarır.

Hareket Uyarısı

Trafikte duruyorken EyeSight, trafiğin akmaya başladığını ve öndeki otomobilin hareket ettiğini  algıladığında,sürücüyü bir ses ve yanıp sönen görsel vasıtasıyla uyararak hareket etmesine yardımcı olur.

Aktif Şeritte Kalma

Aktif Şeritte Kalma, sürücünün yorgunluğunu büyük ölçüde azaltıcı bir özelliktir. Stereo kameralar, otoyolda sürüş esnasında, şeritleri sürekli olarak izler ve sürücünün şeridinden ayrılmasını önlemek amacıyla gerekirse direksiyona müdahale eder.

EyeSight Göstergesi *

EyeSight ile bağlantılı bir ekran LED'lerle ön cama yansıtılır. Sürücünün s çeşitli EyeSight uyarılarını dikkatini dağıtmadan, güvenli şekilde görmesini sağlar.

* Bu özellik, Türkiye pazarındaki otomobillerde bulunmayabilir.
Görüş Desteği
Farkındalığı ve görünürlüğü artırın.

Subaru, kör noktaların en aza indirilmesini ve net gece görüşünü ileri teknolojilerle gerçekleştirmektedir. Güvenlik teknolojilerimiz, yolculara daha fazla keyif ve gönül rahatlığı sağlayarak olası bir kazayı önlemeyi amaçlamaktadır.

Subaru Arka Araç Tespit Sistemi

Arka tamponda yer alan radarlar, arkadan ve yandan yaklaşan araçları algılar. Sürücü, yan aynaya entegre LED uyarı ışığı ile yaklaşan bir araç hakkında uyarılır.

Yan Görüş Kamerası

Yolcu yan kapı aynası altında yer alan kameranın görüntüleri Gelişmiş Bilgi Ekranı’nda gösterilir ve sürücünün genellikle kör bir nokta olan sağ ön tarafı kontrol etmesine yardımcı olur.

Otomatik Uzun Far Fonksiyonu (HBA)

Ön camda bulunan tek lensli kamera çevrenizdeki ışığı algılar, net ve güvenli gece görüşü sağlamak için uzun ve kısa huzmeli far arasında otomatik olarak geçiş yapar.

Adaptif LED Farlar

Farlar öndeki yolu aydınlatır ve net görüş sağlamak için direksiyonun açısına göre farların yönü ve açısı otomatik olarak ayarlanır. Bu, bir aracın veya yayanın hızlı bir şekilde fark edilmesini sağlar ve gece sürüş güvenliğini artırır.

Tehlike Uyarısı
Diğer aracı uyarın.
Acil Duruş Sinyali

Sürüş sırasında acil frenleme tespit edilirse, dörtlü flaşör hızla yanıp söner. Bu özellik, arkadan çarpmaları önlemek üzere otomobilin arkasındaki diğer sürücüleri uyarmak içindir.

Uyarı
Otomobili asla sadece yukarıda açıklanan sisteme dayanarak kullanmayın. Sistem sürücünün yolda karar vermesine yardımcı olmak ve kaza veya hasar olasılığını azaltmak için tasarlanmıştır ve her durumda tam olarak çalışmayabilir. Sürücü her zaman güvenli sürüşten ve tüm trafik kurallarına uymaktan sorumludur. Sürücü, otomobili güvenli bir şekilde sürdüğünden emin olmalı, öndeki araç arasında güvenli bir mesafeyi korumalı, çevreye ve sürüş koşullarına dikkat etmeli ve gerekli önlemleri almalıdır. Bir uyarı etkinleştirildiğinde, sürücü aracın önünde ve çevresinde ne olduğuna dikkat etmeli, fren pedalına basmalı ve gerektiğinde başka bir işlem yapmalıdır.
Burada belirtilen özelliklere ek olarak sistem tanıma ve çalışma performansında sınırlamalar vardır. Sürücü, sistemi kullanmadan önce her özellik için kullanım kılavuzunu okuduğundan ve her zaman doğru kullandığından emin olmalıdır. Yanlış kullanım, çalışma performansının etkilenmesine neden olarak kazaya neden olabilir.
Bu videolar yalnızca örnekleme amaçlıdır ve gerçekten farklı olabilir.
Bu ana özellikler (videolar dahil) ve kullanım kılavuzunda sağlanan bilgiler arasında tutarsızlıklar varsa, kullanıcı kılavuzlarındaki bilgiler geçerli olacaktır.

Test Sürüşü

Fiyat Listesi

Broşürler

Servis Randevu