Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK 5 (2) md uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı dahilinde işlenmesi, kullanılması, saklanması ve başta merkezi Avrupa’da bulunan üretici Subaru Corporation ve Subaru Europe N.V/S.A ya da üretici adına hareket eden kurum/kuruluşlar ile Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına aktarılmasını kabul ediyorum.

Subaru Skype İletişim Hattı

Skype iletişimi satış hizmetleri içindir, anlayışınız için teşekkür ederiz.
Şu anda mesai saatleri dışındayız. Lütfen hafta içi 09.30-16.30, cumartesi ise 09.30-13.30 saatleri arasında tekrar deneyiniz.

SUBARU

Subaru Türkiye

Subaru Corporation’un kökeni, 1917 yılında Nakajima Hava Araştırmaları Laboratuvarları adıyla kurulan şirkete dayanıyor.

Daha sonra Fuji Heavy Industries Co. adını alan şirket, 1930’lu yıllarda Japon hava ve deniz kuvvetleri için savaş uçakları geliştirip üretmiş, savaşın sona ermesiyle Japonya'da silah üretiminin yasaklanmasının ardından sivil havacılık için hava taşıtları üretmeye devam etmiştir. 1950 yılında, uçak üretimindeki tecrübesini motorlu kara taşıtlarına aktarma kararı da alan şirketin “on iki” farklı şirkete bölünmesinin ardından, otomobil bölümünün adının SUBARU olmasına karar verilmiştir.

Markanın uçak üretiminden elde ettiği mühendislik birikimi ve mükemmeliyetçiliği, otomobil üretimindeki başarısına büyük katkı sağlamıştır ve hala da Boeing 777 ve Boeing 787'lerin orta kanat kutularını ve Japonya Savunma Bakanlığı için deniz devriye uçakları ve kargo uçaklarının orta kanat kutularını üretmektedir.

1958 yılının Mart ayında markanın ilk otomobili olan Subaru 360’ın satışa sunulmasıyla şirket otomobil sektörüne adım atmış oldu. 1966 yılında mükemmel denge ve düşük ağırlık merkezi sunan yatay yerleşime sahip Boxer Motorlu ilk model olan Subaru 1000 üretildi.

Subaru tarihinin bir diğer önemli otomobili ise 1972 yılının Eylül ayında tanıtılan, Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nin kökenini oluşturan ilk model olan Subaru Leone 4WD Station Wagon oldu. Leone 4WD Station Wagon’un üretimine kadar dört tekerlekten çekiş (4WD) sisteminin kullanımı sadece arazi tipi off-road araçlarla sınırlıydı. Ancak Subaru mühendisleri dört tekerlekten çekiş (4WD) sistemini Leone 4WD SW ile bir otomobile aktarmayı başardılar.

Subaru, markanın DNA’sını oluşturan iki ikonik teknoloji olan Boxer Motor’dan ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nden yarım asırdır vazgeçmiyor.

Subaru, güvenlik teknolojilerinde sürekli iyileştirmeler ve yenilikler gerçekleştirerek araçlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Marka, Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’nın güvenlik performans testi Euro NCAP’ten en yüksek puan olan 5 yıldız elde eden Subaru Forester ve Subaru XV gibi ikonik modellerinin yanı sıra,sürücüsüne saf sürüş keyfi vadeden, eğlenceli spor otomobili Subaru BRZ ile ürün gamını geliştirmeye devam ediyor.

Orta sınıf SUV Subaru XV, markanın geliştirdiği, daha sağlam şasi tasarımı, daha dengeli yol tutuşu ve daha pürüzsüz sürüş keyfi sunan Yeni Global Platform’a sahip ilk model olarak günümüzde markanın en çok satan modelleri arasında yerini almış bulunuyor. 2019 yılında geliştirilen, elektrikli motor desteğini BOXER Motor teknolojisi ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ile birleştiren ve yakıt verimliliği, tepkisel hızlanma ve zorlu yol kabiliyetinde önemli gelişme sağlayan hibrit e-BOXER teknolojisi bugün hem Subaru XV hem de Forester modellerinde kullanılıyor.

Uçak imalatından gelen kökleri ile Subaru, otomobillerin kullanıcısının gideceği yere götüren araçlardan daha fazlası olduğuna inanmaya devam ediyor. Subaru’ya göre ürettiği otomobiller “hayallere, özgürlüğe ve harika anlara eşlik ediyor”.

Subaru Markasının Anlamı

Subaru adını, Taurus takımyıldızındaki yaklaşık 250'den fazla yıldızın oluşturduğu yıldız topluluğunun Japonca isminden alıyor. Bu yıldız topluluğu içerisinde yıldızlardan sadece 6'sı çıplak gözle görülebiliyor. Bu 6 yıldız, aynı zamanda "yol gösterici" yıldızlar olarak kabul ediliyor.

Subaru Türkiye Distribütörü Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş.

1976 yılında kurulan, bugün Subaru markasının Türkiye Distribütörü olan Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş., 1983’te dünyaca ünlü Japon Yokohama Lastiklerinin Türkiye lisanslı distribütörlüğü ile faaliyetlerine başladı. 1989 ile 1995 yılları arasında Yuasa akümülatörleri ve RG jantlarının da Türkiye lisanslı distribütörlüğünü yürüten şirket, 1995 yılında Japon Subaru otomobillerini bünyesine kattı. Bayraktar Grubu şirketlerinden olan Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş., markanın Forester, XV ve BRZ modellerini profesyonel satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle otomobil severlere sunuyor.

Test Sürüşü

Fiyat Listesi

Broşürler

Servis Randevu